Sam
Narodil jsem se 18.5.2011 v Zubrnicích ve druhém vrhu mojí mamince Báře. Máma je kříženka BERNSKÉHO SALAŠNICKÉHO PSA A SETRA a táta je retrívr (nevím jméno) tuším z Ústí nad Labem:)
Narodili jsme se tři kluci. Jeden brácha zůstane v Zubrnicích a druhý bráška pocestuje do Klášterce nad Ohří. Tak to je v kostce o mně.
Jinak dnes, 30. 7. 2011 jsem byl na svém prvním očkování a prohlídce u paní veterinářky, jsem prý v pořádku a vážím už 5 kg:) Takže ze mě bude určitě pěkný kus chlapíka:)
Čeho že to jsem mix?
Koukněte: Retrívr:
Všichni retrívři jsou psi přátelští, milí, kontaktní a inteligentní. Díky jejich chytrosti není výcvik nijak náročný, rychle chápou a minimálně zapomínají. Právě kvůli těmto vlastnostem bývají využíváni jako asistenční či canisterapeutičtí psi.
V posledních deseti letech nechybí zlatý a labradorský retrívr v tabulkách nejoblíbenějších plemen ve všech zemích světa. Pro svou lásku ke všemu živému jsou dokonalými rodinnými psy a opatrovníky dětí. Chesapeake Bay retrívr a Nova Scotia duck tolling retrívr bývají také dobrými hlídači.BSP: Bernský salašnický pes je povahou jistý, pozorný, bdělý, dobromyslný a přítulný, trpělivý, hravý a hlavně má rád děti, takže je vhodný k dětem i jako pes hlídací.
Setr:
Slovo setr (anglicky setter) se vysvětluje jako „stavěcí pes“ (z angl. to set), tedy pes, který pánovi označí místo, kde se nachází ulovená kořist. Z hlediska myslivosti je ovšem výcvik trochu náročnější než u ostatních loveckých psů, proto není mezi myslivci tak rozšířen. Přesto je to vynikající lovecký pes s dobrým nosem, výbornou pracovní způsobilostí, vytrvalostí, temperamentem a neutuchající ochotou k práci. Mezi majiteli je oblíbený také pro svoji hravost, přítulnost, laskavost a oddanost. Není agresivní, naopak je mírný, kamarádský a spolehlivý. Vznikl v Irsku pravděpodobně systematickým křížením Irského červenobílého setra s neznámým červeným psem. Původně se vedle sebe choval jak irský červený setr, tak červenobílý setr a jejich majitelé je běžně křížili ve snaze získat co nejlepší jedince pro práci. Červených setrů však bylo zpočátku méně. Teprve postupně začala jejich obliba stoupat, protože byli považováni za elegantnější . Největší rozmach v chovu irských červených setrů nastal ve druhé polovině 19. století. V Čechách se začal irský setr objevovat nejdříve především na šlechtických honitbách, ale koncem 19. století, kdy nastal rozvoj myslivosti a chovu zvěře, vzrůstal i počet chovných stanic a za první republiky jich bylo již nepočítaně. Dnes je u nás registrováno několik desítek chovných psů a fen v reproduktivním věku.
NENÍ TO IDEÁL?:-) Tak si dělám jen srandičku, to jen abyste věděli, kdo jsou moji předci:)